POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przedstawiciele służby zdrowia w Irlandii wydali komunikat dotyczący odkleszczowej infekcji bakteryjnej.

Przedstawiciele HSE wydali ostrzeżenie dotyczące odkleszczowej infekcji bakteryjnej, która może powodować problemy z sercem.

Borelioza w Irlandii

Mieszkańcy Irlandii narażeni są na zakażenie boreliozą od kleszczy, które o tej porze roku obecne są w wielu miejscach terenów zielonych jak las czy park.

W komunikacie stwierdzono, że większość przypadków boreliozy jest „bardzo łagodna”, jednak w niektórych przypadkach zakażenie może prowadzić do problemów z sercem i układem nerwowym.

Według HSE pierwszym objawem boreliozy jest „okrągła czerwona wysypka skórna wokół ukąszenia kleszcza”, która przeważnie pojawia się w ciągu pierwszych czterech tygodni.

Inne osoby doświadczają „objawów grypopodobnych we wczesnym stadium”, takich jak wysoka temperatura lub uczucie gorąca i dreszczy, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, zmęczenie i utrata energii.

Przedstawiciele służby zdrowia apelują do mieszkańców o natychmiastowe usunięcie kleszcza zaobserwowanego na skórze. Na stronie HSE znajdują się dokładne wskazówki dotyczące postępowania w przypadku ukąszenia tego pajęczaka. Podano też informacje o ochronie przed kleszczami.