Uwaga na oszustów! Podszywają się pod znany sklep w Irlandii

Klienci tej sieci w Irlandii zostali uprzedzeni o nowej metodzie wyłudzenia danych.

Przedstawiciele sklepów Argos ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod tę popularną sieć w Irlandii.

Oszustwo w Irlandii

Nowa metoda wyłudzenia danych polega na fałszywej ofercie rzekomo pochodzącej od sklepu Argos. Oferta przesyłana jest poprzez wiadomość e-mail i dotyczy bezpłatnej frytkownicy Ninja Air Fryer.

Oszuści proponują odbiorcy wiadomości wzięcie udziału w ankiecie online, co ma umożliwić wygranie frytkownicy, jak twierdzą.

Klienci proszeni są w tej ankiecie o podanie danych swojej karty płatniczej. Wyłudzenie tych informacji pozwala oszustom na szybką kradzież pieniędzy z konta bankowego.

Ostrzeżenie dla klientów

Mieszkańcy powinni zachować czujność i nigdy nie otwierać podejrzanych wiadomości e-mail. Nie należy też klikać w żadne linki, które załączone są w tych wiadomościach.

W żadnym wypadku nie należy też podawać danych swojego konta ani karty płatniczej. W przypadku udostępnienia oszustom swoich danych, należy niezwłocznie skontaktować się z oddziałem swojego banku.

Sklepy Argos w Irlandii

Tymczasem sieć sklepów Argos przygotowuje się do wyjścia z rynku w Irlandii. W pierwszej kolejności zamknięte zostają sklepy Argos w Kilkenny, Portlaoise, St Stephen’s Green w Dublinie i w Galway.

Wszystkie pozostałe sklepy w Irlandii zakończą swoją działalność z dniem 24 czerwca, o czym sieć poinformowała w styczniu br.