POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Liczba mieszkańców Irlandii, którzy zobowiązali się pomóc, jest „zadziwiająca”.

Wolontariusze Irlandzkiego Czerwonego Krzyża będą kontaktować się z mieszkańcami Irlandii, którzy oferują pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Od poniedziałku 21 marca osoby, które zaoferowały się przyjąć do swoich domów osoby z Ukrainy, będą mogły uzyskać więcej informacji na ten temat.

Do tej pory zgłosiło się już 20 000 chętnych rodzin, które chcą w ten sposób udzielić pomocy uchodźcom. W przyszłym tygodniu członkowie Irlandzkiego Czerwonego Krzyża wraz z członkami Sił Obronnych skontaktują się z 4 000 rodzin z tej listy.

Ośrodki pomocy w Irlandii

W największych miastach otwarte zostały właśnie ośrodki pomocy, w których udzielane będzie wsparcie dla osób uciekających z Ukrainy przed rosyjską inwazją.

Ośrodki w Dublinie, Limerick i Cork pomogą uzyskać im numery PPS oraz pełny dostęp do pomocy społecznej zapewnianej przez państwo.

Czytaj też: Pomoc społeczna w Irlandii – rząd potwierdza pełny dostęp

Czerwony Krzyż w Irlandii

Sekretarz generalny Irlandzkiego Czerwonego Krzyża Liam O’Dwyer powiedział, że dotychczasowa reakcja rządów była solidna.

Jego zdaniem nowy punkt recepcyjny na lotnisku w Dublinie działa wyjątkowo dobrze, a ​​przybywający uchodźcy „są przyjmowani właściwie i otrzymują tam wszystkie swoje uprawnienia”.

Sekretarz O’Dwyer powiedział również, że liczba osób w Irlandii, które zobowiązały się pomóc, jest „zadziwiająca”. Sugeruje jednak, że rząd powinien otworzyć więcej punktów recepcyjnych na innych lotniskach w kraju.

Informacje dla osób przybywających z Ukrainy do Irlandii dodawane są na bieżąco na stronie: citizensinformation.ie