Wraca kwestia UFO w Irlandii - podano lokalizacje

Wiodący irlandzki astronom twierdzi, że rząd musi poważnie potraktować kwestię niezidentyfikowanych obiektów latających w Irlandii.

Astronom dr Eamonn Ansbro wezwał rząd do monitorowania irlandzkiego nieba pod kątem pojawiania się na nim niezidentyfikowanych obiektów latających.

UFO w Irlandii

Dr Ansbro, który działa w Kingsland Observatory w Boyle w hrabstwie Roscommon, od ponad trzydziestu lat zajmuje się tematem UFO.

Astronom twierdzi, że zarejestrował dziesiątki obserwacji pojazdów obcych, a irlandzki rząd ma wiedzę na temat UFO. Jego zdaniem państwo musi poważnie potraktować tę kwestię.

Skrytykował przy tym stosowanie polityki, w której obserwacje nietypowych obiektów są lekceważone, a dane na ten temat przemilczane.

A nietypowe obiekty są coraz częściej obserwowane przez mieszkańców West Cork, południowej części Kerry, Lough Key w hrabstwie Roscommon, w północno-zachodniej części kraju, a także w Dublinie, jak informuje dr Ansbro.

Naukowiec apeluje do Departamentu Obrony o utworzenie specjalnej jednostki, do której mieszkańcy mogliby zgłaszać swoje obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających w Irlandii.

Niezidentyfikowane obiekty latające

Już kilku polityków z partii opozycyjnych poparło apel naukowca i wezwało rząd do wzmocnienia monitorowania irlandzkiego nieba.

Ich zdaniem społeczeństwo ma prawo wiedzieć jakie obiekty wlatują w irlandzką przestrzeń powietrzną i czy nie ma z ich strony zagrożenia bezpieczeństwa kraju.

W ubiegłym tygodniu w opublikowanych dokumentach FOI ukazano, iż Irlandia jest źle przygotowana do monitorowania niezidentyfikowanych obiektów latających lub dziwnych obserwacji na niebie:

Więcej: UFO w Irlandii – służby unikają tematu