Meteorolodzy mają bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców Irlandii na najbliższy weekend.

Najbliższy weekend może upłynąć na grillowaniu i wycieczkach – meteorolodzy z Met Éireann zapowiadają wyraźną poprawę pogody.

Prognoza pogody w Irlandii

Według prognozy pogody temperatury w weekend w kilku miejscach mogą osiągnąć ponad 20 stopni Celsjusza. Będzie to miła odmiana po ostatnich dniach deszczu i zimnego wiatru.

Jeszcze w czwartek będzie dość pochmurno przy okresowych opadach deszczu. Jednak w miarę upływu dnia zacznie się przejaśniać, a w godzinach popołudniowych spodziewane są okresy nasłonecznienia.

W piątek na przeważającym obszarze kraju ma być bez opadów. Jedynie w Ulster wystąpi większe zachmurzenie i opady mżawki. Temperatury w dzień do 19 stopni Celsjusza.

W sobotę przeważnie długie okresy nasłonecznienia. Tylko w rejonie zachodniego wybrzeża może popadać deszcz. Temperatury w dzień do 19 stopni Celsjusza.

Pogoda na weekend w Irlandii

W niedzielę ma być już bardzo ciepło i słonecznie w całej Irlandii. Miejscami temperatury przekroczą wartość 20 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na zachodzie i południu kraju.

Wczesne prognozy Met Éireann wskazują też na bardzo ciepły i słoneczny początek przyszłego tygodnia. Mieszkańcy mogą jedynie spodziewać się spadku temperatur w nocy z niedzieli na poniedziałek.