Wypłata dodatkowej kwoty zasiłku w Irlandii - minister potwierdza

Minister oficjalnie potwierdził datę wypłaty dodatkowej kwoty zasiłku dla tysięcy osób w Irlandii.

Minister ds. Szkolnictwa Wyższego, Simon Harris, przypomniał o zbliżającym się terminie wypłaty dodatkowej kwoty zasiłku dla tysięcy osób w Irlandii.

Zasiłek rodzinny w Irlandii

W ramach Budżetu 2024 rząd zagwarantował jednorazową podwójną wypłatę zasiłku rodzinnego (Child Benefit) dla ponad 1,2 mln dzieci w ponad 650 tys. rodzinach w Irlandii.

Dodatkowa kwota w wysokości 140 euro dotyczy rodziców i opiekunów dzieci poniżej 16 roku życia lub dzieci poniżej 18 roku życia, jeśli uczą się one w pełnym wymiarze godzin, odbywają szkolenie w pełnym wymiarze godzin lub są niepełnosprawne i nie są w stanie samodzielnie się utrzymać.

Minister Harris powiedział:

Chciałem tylko poinformować, że jeśli masz dziecko i otrzymujesz zasiłek rodzinny, otrzymasz podwójną wypłatę zasiłku na dziecko o wartości 280 euro wypłaconą w tygodniu od 4 grudnia. Mam nadzieję, że to pomoże tobie i twojej rodzinie.

W Budżecie 2024 ogłoszono również jeszcze inną decyzję w zakresie zasiłku rodzinnego. Rząd postanowił, iż od września 2024 roku świadczenie obejmie także osoby w wieku 18 lat, które uczą się w pełnym wymiarze godzin.

Dopłaty do rachunków w Irlandii

Przedstawiciele rządu przypominają również harmonogram trzech dopłat do rachunków za energię elektryczną, które także zagwarantowano w ramach Budżetu 2024.

Każde gospodarstwo domowe otrzyma automatycznie 150 euro dopłaty do rachunków za prąd 1 grudnia oraz ponownie 1 stycznia i 1 marca przyszłego roku.

Więcej: Dofinansowanie dla mieszkańców Irlandii – podano daty