Wypłata dodatkowych świadczeń socjalnych w Irlandii

To pierwsza transza płatności zagwarantowanych przez irlandzki rząd.

W tym tygodniu setki tysięcy osób w Irlandii otrzymają wsparcie finansowe od irlandzkiego rządu.

Budżet 2024 w Irlandii

Jest to pierwsza transza świadczeń na zmniejszenie kosztów utrzymania, która została zagwarantowana w ramach Budżetu 2024.

Minister Ochrony Społecznej, Heather Humphreys, ogłosiła szczegóły trzech płatności, których łączna suma wynosi 230 milionów euro.

Pierwszą z tych płatności będzie jednorazowa kwota 300 euro z tytułu dodatku Fuel Allowance, która zostanie przekazana 409 000 gospodarstwom domowym w ciągu tego tygodnia.

Od środy do piątku, 214 000 osób niepełnosprawnych, otrzymujących zasiłek dla niepełnosprawnych, rentę inwalidzką lub rentę dla niewidomych, otrzyma jednorazową pomoc w wysokości 400 euro.

W czwartek, jednorazowa płatność w wysokości 400 euro zostanie przekazana 45 000 rodzinom uprawnionym do Working Family Payment.

Świadczenia socjalne w Irlandii

Minister Humphreys podkreśliła, że te świadczenia socjalne są pierwszymi z łącznej liczby dziewięciu jednorazowych płatności, które zostaną wypłacone między listopadem a styczniem.

Dodatkowo minister poinformowała, że płatności te stanowią część największego pakietu ochrony społecznej w historii państwa.

Także w ramach Budżetu 2024 przewidziano ogólny wzrost zasiłków społecznych o 12 euro tygodniowo od stycznia 2024 roku.

Czytaj też: Zasiłek dla bezrobotnych w Irlandii – zmiany już w przyszłym roku