Nowe przepisy w Irlandii - zakaz obejmie kolejne miejsca

Przedstawiciele rządu skomentowali najnowszy pomysł dotyczący wprowadzenia nowych przepisów w Irlandii.

Irlandia stała się pierwszym państwem na świecie, które zakazało palenia wyrobów tytoniowych w miejscu pracy.

Zakaz palenia w Irlandii

Od tego czasu minęło już 18 lat, a urzędnicy ds. kontroli tytoniu zajęli się teraz planem objęcia przepisami nowych miejsc, w tym plaż i parków miejskich.

W swoim raporcie sekcja Tobacco-Free Ireland poinformowała, że ​​planuje promować zakaz palenia w niektórych parkach i plażach „w porozumieniu z władzami lokalnymi poprzez dobrowolne działania lub poprzez wprowadzenie przepisów”.

Minister Zdrowia Stephen Donnelly poinformował niedawno, że czuje się zobowiązany do wprowadzenia ustawy o zdrowiu publicznym (tytoniu i produktach do inhalacji nikotyny), który „przybliży nas do celu, jakim jest Irlandia wolna od tytoniu”.

Ustawa zabroni sprzedaży wyrobów tytoniowych w miejscach lub imprezach przeznaczonych dla dzieci oraz zabroni sprzedaży wyrobów tytoniowych z automatów samoobsługowych i lokali tymczasowych. Zabroni również sprzedaży e-papierosów osobom poniżej 18 roku życia, jak zapowiada ministerstwo.

Nowe przepisy w Irlandii

Rzecznik ministerstwa odniósł się do informacji opublikowanych w piątek rano na jednym z irlandzkich portali, w których zapowiedziano wprowadzenie nowych przepisów.

Poinformował, że na obecną chwilę rząd nie ma planów rozszerzenia przepisów zabraniających palenia papierosów na plażach i w parkach.

W opinii ministerstwa lokalne władze z powodzeniem prowadzą już własne kampanie na rzecz wdrażania miejsc z zakazem palenia i nie ma potrzeby regulowania przepisów na poziomie krajowym.