Do tych zaskakujących wydarzeń doszło w jednym z urzędów pocztowych w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie niewyjaśnionej śmierci mieszkańca i nieudanej próby wyłudzenia jego emerytury Irlandii.

Próba wyłudzenia

Zdarzenie miało miejsce w piątek rano w urzędzie pocztowym przy Staplestown Road w Carlow. Na poczcie pojawił się mężczyzna, który poprosił o wypłatę emerytury w imieniu innego starszego mężczyzny.

Pracownica poczty poinformowała go, że na miejscu musi być obecny uprawniona do pobierania wypłaty osoba. W niedługim czasie mężczyzna ten wrócił na pocztę w towarzystwie drugiego mężczyzny. Obaj trzymali po ręce starszego mężczyznę, który był uprawniony do otrzymania emerytury.

Człowiek ten zasłabł, a jego towarzysze porzucili go w budynku poczty i szybko oddalili się z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano służby ratunkowe i funkcjonariuszy Gardy. Niestety stwierdzono zgon mężczyzny.

Śledztwo Gardy

Prowadzący śledztwo sprawdzają teraz, czy mężczyzna ten żył, kiedy został zabrany na pocztę. Wyniki sekcji zwłok mają pomóc w ustaleniu czasu i przyczyny jego zgonu.

Znajdujący się w pobliżu poczty dom został odgrodzony policyjną taśmą i jest sprawdzany pod kątem ewentualnego miejsca zbrodni.