Zmiana warunków pogodowych w Irlandii. Na to wszyscy czekają

Meteorolodzy mają kilka dobrych wiadomości dla mieszkańców Irlandii czekających na powrót lata.

Lipiec tego roku nie spełnia oczekiwań mieszkańców Irlandii spragnionych słońca i wysokich temperatur.

Lato w Irlandii

Po upalnym czerwcu warunki pogodowe przypominają raczej jesień, a instytut meteorologiczny Met Éireann regularnie publikuje alerty ostrzegawcze.

Podobnie jest w ten weekend, przy ostrzeżeniu o intensywnych opadach deszczu dla 13 hrabstw, nie ma mowy o wygrzewaniu się w słońcu.

W ubiegłym tygodniu pojawił się promyk nadziei na powrót lata, ponieważ mapy pogodowe pokazywały potencjalny wyż wokół Irlandii.

Niestety warunki są obecnie zbyt dynamiczne, a najsilniej dominuje front burzowy z intensywnymi opadami deszczu i gradu.

Prognoza pogody w Irlandii

Mieszkańców większego obszaru kraju czeka jednak chwilowe polepszenie warunków, jak twierdzi Met Éireann.

W poniedziałek słońcem cieszyć się będą mieszkańcy zachodniej i północnej części kraju, a we wtorek słonecznie ma być na wschodzie i południowym wschodzie.

Od środy powrót deszczu i silnego wiatru w całej Irlandii. I zgodnie z ostatnią prognozą, podobne warunki będą panować już do końca lipca.

Meteorolodzy z Wielkiej Brytanii zapowiadają jednak napływ gorących mas powietrza z rejonu tropikalnego do północnej Europy na przełomie lipca i sierpnia.

Jest duża szansa, że front wysokich temperatur dotrze także do Irlandii. Podobnie meteorolodzy z Met Éireann prognozują ciepły i słoneczny początek sierpnia.