Zmiany na lotnisku w Irlandii - udogodnienia dla pasażerów

Lotnisko w Dublinie planuje ulepszenia swoich udogodnień dla pasażerów.

Lotnisko w Dublinie ogłosiło modernizację infrastruktury na rzecz pasażerów korzystających z transferów autobusowych i autokarowych.

Lotnisko w Dublinie

Operator lotniska, DAA, potwierdził, że planowane ulepszenia obejmować będą m.in. zadaszone przejścia, miejsca do siedzenia, ekrany informacyjne oraz w pełni dostępne toalety.

Informacja ta została udzielona w odpowiedzi na pytanie parlamentarne zadane przez posłankę Socjaldemokratów, Catherine Murphy.

Posłanka pytała Ministra Transportu, Eamona Ryana, właśnie o plany rozbudowy odpowiedniej strefy dla autobusów i autokarów na lotnisku.

W odpowiedzi DAA oświadczyło, że DAA zamierza ulepszyć istniejącą strefę autobusów i autokarów. W ramach tych ulepszeń proponuje się zapewnienie:

  • zadaszonych przejść na perony (obejmujących baldachim i ekran końcowy);
  • strefę ekranów i usług (informacje o autobusach i lotach);
  • ulepszone udogodnienia (w tym miejsca do siedzenia, automaty biletowe, punkty handlowe i toalety);
  • dedykowany dostęp dla osób o ograniczonej mobilności do autobusów oraz specyficzne udogodnienia (w tym miejsca siedzące i toalety)

Według DAA, dostarczenie tych usług sprawi, że obszar autobusowy na lotnisku w Dublinie „będzie zgodny ze standardami innych lotnisk na świecie i znacząco ulepszy obecne udogodnienia.”

Bagaż na lotnisku

Natomiast w odpowiedzi na niedawne problemy z zagubionymi bagażami, lotnisko w Dublinie ogłasza plany rewitalizacji systemów obsługi bagażu.

DAA planuje wymienić karuzele bagażowe i linie dostarczające bagaż w terminalu T1 oraz zmodernizować sortownię bagażu w terminalu T2, aby była bardziej energooszczędna i niezawodna.

Na ten projekt przeznaczono 200 mln euro, jednak jego realizacja zależy od decyzji lokalnej rady co do zwiększenia limitu liczby pasażerów powyżej 32 mln rocznie.

Zarząd lotniska w Dublinie złożył wniosek do Rady Hrabstwa Fingal o zwiększenie tej liczby, ale decyzja w tej sprawie jest jeszcze w toku.