Znaczna podwyżka pensji dla tysięcy osób w Irlandii

To będzie druga podwyżka płac w tej firmie w Irlandii w ciągu 12 miesięcy.

Jedna z największych sieci supermarketów zapowiada znaczną podwyżkę płac dla swoich pracowników w Irlandii.

Podwyżka płac w Irlandii

W marcu br. pensje wszystkich pracowników Lidl wzrosły o 7,5%. Było to uzupełnienie do zapowiedzianej w ubiegłym roku nowej stawki płacy Living Wage (na poziomie 13,85 euro za godzinę pracy).

Jednak Lidl Ireland zdecydował się zwiększyć swoje wydatki na wynagrodzenia o 3 mln euro, aby zapewnić swoim pracownikom płacę odpowiadającą godnemu poziomowi życia.

Ta decyzja oznacza, że od 1 marca przyszłego roku 2000 irlandzkich pracowników będzie otrzymywać co najmniej 14,80 euro za godzinę – tyle na obecną chwilę wynosi nowa stawka Living Wage..

To drugie podwyższenie płac ogłoszone w tym roku przez sieć dyskontów, która zatrudnia 6000 osób w swoich 179 sklepach w Irlandii.

Sklepy Lidl w Irlandii

Firma twierdzi, że ta zapowiedziana właśnie podwyżka płac jest bezpośrednią reakcją firmy na kryzys kosztów utrzymania.

Przedstawicielka Lidl Ireland powiedziała:

W obecnej sytuacji najważniejszą rzeczą dla nas jako pracodawcy jest to, że przyczyniamy się do zapewnienia stabilnych i dobrze płatnych miejsc pracy, które wynagradzają pracowników i zapewniają im bezpieczeństwo finansowe w świecie coraz większych trudności finansowych.

Niemiecka sieć supermarketów chwali się szerokim zakresem świadczeń dla swoich pracowników, w tym płatnym urlopem macierzyńskim i ojcowskim, płatnym urlopem na leczenie niepłodności, brakiem obowiązkowego wieku emerytalnego, urlopem okolicznościowym w przypadku utraty ciąży, wsparciem w okresie menopauzy, ubezpieczeniem zdrowotnym oraz płatnym wolontariatem.