Nowe prawo ma bardziej odzwierciedlać nowoczesne społeczeństwo w Irlandii.

Już niedługo ruszy pilotażowy program, który ma spowodować ogromny rozwój życia nocnego w Irlandii.

Życie nocne w Irlandii

W ramach programu pilotażowego zostanie wyznaczonych sześć miast w kraju, w którym wprowadzone zostaną zmiany dotyczące godzin otwarcia i zwiększenia wydarzeń kulturalnych.

Pilot programu Night-Time Economy przeprowadzony zostanie w miesiącach letnich. Wnioski zostaną następnie przekazane do Minister Turystyki, Kultury, Sztuki, Gaeltacht, Sportu i Mediów, Catherine Martin.

Zmiany przepisów zapowiadano już w kwietniu. Rząd zobowiązał się wówczas do zreformowania prawa, aby bardziej odzwierciedlało nowoczesne społeczeństwo w Irlandii:

Więcej: Życie nocne w Irlandii – znaczące zmiany dla mieszkańców

Wydarzenia kulturalne w Irlandii

W ramach jednej z inicjatyw dotyczących ożywienia sektora kultury w Irlandii, Irlandzkie Muzeum Sztuki Nowoczesnej do połowy września będzie otwarte nocą (dwa razy w tygodniu) na szereg różnych wydarzeń kulturalnych, w tym warsztaty, prezentacje artystyczne, taneczne i teatralne, występy DJ-ów i muzykę na żywo.

W podobnym duchu w The National Concert Hall organizowany jest nowy festiwal, który skupi się na muzyce elektronicznej i sztukach wizualnych.

Festiwal zaprezentuje szereg najważniejszych koncertów światowej klasy w głównym audytorium NCH i będzie prowadzony przez kustoszy, artystów i zespoły z Dublina.

Więcej: gov.ie