Życie nocne w Irlandii - jest wstępna data reformy przepisów

Rząd zobowiązał się do zreformowania prawa, aby bardziej odzwierciedlało nowoczesne społeczeństwo w Irlandii.

Rząd planuje zreformowanie przepisów dotyczących życia nocnego, aby bardziej odzwierciedlały nowoczesne społeczeństwo w Irlandii.

Życie nocne w Irlandii

Zgodnie z nowymi przepisami kluby nocne będą działać w innych godzinach niż puby i nocne bary i będą musiały ubiegać się o specjalne zezwolenie na działalność po godzinie 02:30.

Dzięki zmianie przepisów kluby nocne będą mogły być zamykane dopiero o godzinie 06:00 rano, przy czym alkohol będzie serwowany do godziny 05:00 rano.

Zmianie ulegną także godziny otwarcia pubów, które będą miały możliwość działalności w godzinach od 10:30 rano do 00:30 w nocy przez siedem dni w tygodniu.

Rząd twierdzi, że zreformowane przepisy dotyczące życia nocnego „odzwierciedlą zmieniające się oczekiwania i styl życia w Irlandii XXI wieku”.

Puby i kluby nocne w Irlandii

W sprawie wdrożenia nowych przepisów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wypowiedział się niedawno premier Irlandii. Leo Varadkar zabrał głos po coraz liczniejszych zapytaniach o reformę przepisów ze strony irlandzkich przedsiębiorców.

Leo Varadkar ujawnił, że reforma irlandzkich przepisów dotyczących licencji dla pubów i klubów nocnych nie zostanie wprowadzona na czas.

Zmiana przepisów nie nastąpi przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia, a bardziej realistycznym terminem na wprowadzenie nowego systemu będzie przyszłe lato, jak stwierdził Taoiseach.

Powodem jest wydłużona procedura zatwierdzania nowych przepisów oraz skomplikowana procedura związana z uzyskiwaniem licencji.

Przedstawiciele sektora turystyczno-gastronomicznego czują rozczarowanie wobec komentarza premiera, ponieważ bardzo liczyli na wdrożenie zmian jeszcze przed sezonem świątecznym.