Będzie dopłata do rachunków w Irlandii - jest potwierdzenie

Minister Środowiska potwierdził decyzję o wsparciu dla mieszkańców Irlandii.

Minister Środowiska, Eamon Ryan, potwierdził, że gospodarstwa domowe w Irlandii otrzymają kolejną dopłatę do rachunków za energię elektryczną.

Dopłata za prąd

Mieszkańcy będą mogli liczyć na kolejną dopłatę za prąd jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, jak zapewnił lider Green Party.

Na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze ile wyniesie rządowa dopłata. Wiosną tego roku było to 200 euro, lecz niektóre źródła twierdzą, że kolejna dopłata będzie co najmniej dwukrotnie wyższa.

Minister Ryan poinformował również, że w Budżecie 2023 pojawią się nowe środki dla małych firm, które zostaną ogłoszone już w najbliższym czasie.

Koszty utrzymania

Przedstawiciel rządu odniósł się też do wcześniejszej decyzji wykluczającej mini-budżet podczas miesięcy letnich.

Zdaniem ministra była to słuszna decyzja, ponieważ dopiero jesienią i na początku przyszłego roku znane będą realne potrzeby mieszkańców mierzących się z rosnącymi kosztami utrzymania.

Rządowe źródła twierdzą, że tym razem na dopłaty do rachunków za energię elektryczną będą mogły liczyć także małe firmy. Jest to dobra wiadomość dla przedsiębiorców w Irlandii, którzy obecnie mierzą się z drastycznymi podwyżkami rachunków.

Czytaj też: Budżet 2023 – rząd zapowiada walkę z kosztami utrzymania