Black Friday w Irlandii - Uwaga na oszustwa

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają mieszkańców Irlandii w związku ze zbliżającym się sezonem zakupowym.

Kilka dni temu pojawiło się ostrzeżenie przed wzmożonymi kradzieżami paczek i przesyłek sprzed domów klientów sklepów internetowych w Irlandii.

Black Friday – Zakupy w internecie

Tym razem funkcjonariusze Gardy ostrzegają przed wzmożoną aktywnością cyberprzestępców, którzy o tej porze roku odnoszą sukcesy w różnego typu próbach kradzieży czy wyłudzeń danych.

Osoby korzystające z zakupów w internecie powinny być świadome ryzyka, jakie pojawia się w związku z ofertami specjalnymi Black Friday, Cyber Monday czy w okresie przedświątecznym.

Przedstawiciele Gardy informują, że właśnie teraz można natknąć się na fałszywe strony internetowe czy fałszywe reklamy w mediach społecznościowych.

Black Friday – Apel Gardy

Radzi się zachowanie czujności, ponieważ bardzo szybko można stracić swoje pieniądze, ostrzega Garda. W drugiej połowie ubiegłego roku w wyniku oszustw skradziono ponad 45 milionów euro.

W tym roku odnotowano już najwyższy wzrost kradzieży i wyłudzeń w internecie od 2017 roku. Przedstawiciele Gardy, a także banków w Irlandii od kilku lat prowadzą kampanie uświadamiające zagrożenie ze strony cyberprzestępców.

Niestety przestępcy stosują coraz skuteczniejsze metody oszustwa i kradzieży, dlatego ważne jest zachowanie ostrożności i ograniczenie zaufania do nieznanych firm czy osób reklamujących oferty specjalne w sieci.

Czytaj też: Black Friday – Garda ostrzega mieszkańców Irlandii