Bliskie spotkanie samolotu Ryanair z UFO - podano szczegóły

Samolot linii lotniczych Ryanair znalazł się w niewielkiej odległości od UFO, jak wynika z najnowszych informacji prasowych.

Samolot linii lotniczych Ryanair znalazł się w odległości „mniejszej niż 20 metrów” od UFO, jak wynika z dziennika zdarzeń policyjnych Essex Police.

Linie lotnicze Ryanair

Samolot linii Ryanair opuszczał lotnisko London Stansted, kiedy pilot zauważył niezidentyfikowany obiekt latający.

Obiekt ten znajdował się na wysokości 4000 stóp (ok. 1219 metrów) i był oddalony od maszyny zaledwie o 20 metrów, jak poinformowano.

„Pilot dostrzegł obiekt opisany jako 'czarny’, który minął samolot z odległości mniejszej niż 20 metrów” – relacjonuje Essex Police.

Odnotowano też, iż „samolot poruszał się z prędkością 230 mph (370 km/h), a obiekt poruszał się z północy na południe.”

Niezidentyfikowane obiekty latające – UFO

Istnieje możliwość, że opisany w policyjnym raporcie obiekt to dron, jednak sprzęt monitorujący drony na lotnisku Stansted nie wykazał żadnych nieprawidłowości.

Informacje te zostały ujawnione po złożeniu wniosku o dostęp do informacji publicznej, w którym pytano o liczbę zgłoszeń obserwacji UFO w ciągu ostatnich pięciu lat.

W latach 2018-2023 odnotowano 26 przypadków, z czego siedem miało miejsce w zeszłym roku, a cztery do sierpnia 2023 roku.

W 2022 roku odnotowano kolejny incydent uznany za obserwację UFO w okolicy lotniska Stansted. Informator z wieży doniósł, że dwa samoloty zauważyły obiekt na wysokości około 500 stóp, gdy lądowały na pasie Runway 22.

Raport policyjny ujawnił natomiast, że najbliższy samolot znajdował się dopiero w odległości 20 km. Żaden z pilotów nie dostrzegł niczego, a o sprawie zostali poinformowani przez system unikania kolizji w ruchu powietrznym (TCAS).