Dobre informacje dla klientów pubów i klubów nocnych w Irlandii

Mieszkańcy korzystający z życia nocnego w Irlandii będą mogli czuć się bezpieczniej, jak twierdzi dystrybutor.

Od wielu miesięcy w różnych rejonach Irlandii zgłaszanych jest coraz więcej przypadków podawania narkotyków w napojach w pubach i klubach nocnych.

Puby i kluby nocne w Irlandii

Klientom dorzucone zostają do napojów substancje nieznanego pochodzenia, co niesie ze sobą poważne konsekwencje dotyczące bezpieczeństwa, jak i zdrowia.

Do tej pory przedstawicielom prawa nie udało się zablokować tego procederu. W sierpniu br. wydano jednak zalecenia dla mieszkańców korzystających z życia nocnego w Irlandii.

Wskazówki dla klientów

Przede wszystkim należy zachować ostrożność i nie przyjmować drinków od nieznanych osób. Nie należy zostawiać napoju bez nadzoru. Zaleca się także kontrolować napoje osób towarzyszących.

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają też, by nie podawać swojego adresu obcym osobom i by przed wyjściem do pubu lub klubu mieć już zaplanowany powrót do domu.

W momencie nagłego pogorszenia samopoczucia należy niezwłocznie poprosić o pomoc znajomych, którzy powinni wezwać służby ratunkowe.

Test dla klientów

W trosce o bezpieczeństwo klientów pubów i klubów nocnych pojawiły się właśnie w sprzedaży w Irlandii testy wykrywające narkotyki w napojach.

Jedna z firm z siedzibą w Cork rozpoczęła sprzedaż zestawów „Check Your Drink”. Zestawy zawierają specjalne paski, które wykrywają dwie najczęściej dosypywane substancje – GHB oraz ketaminę.

Testy są stosowane w Wielkiej Brytanii od 2014 roku, a korzystają z nich mieszkańcy, studenci uniwersytetów, a nawet policja.

Teraz mieszkańcy korzystający z życia nocnego w Irlandii będą mogli czuć się bezpieczniej, jak twierdzi dystrybutor.