Dzień Św. Patryka w Irlandii - wiadomo jaka pogoda

Prognozy przewidują poprawę warunków, co może być dobrą wiadomością dla tych, którzy planują uczestniczyć w weekendowych uroczystościach w Irlandii.

Długi weekend z okazji Dnia Świętego Patryka w Irlandii zapowiada się jako czas zmiennej aury.

Dzień Św. Patryka w Irlandii

Pomimo niepewnej pogody w ostatnich dniach, prognozy Met Éireann przynoszą dosyć optymistyczne wieści na nadchodzący weekend.

Dla uczestników parad, Dzień Świętego Patryka może rozpocząć się od chmur i deszczu, szczególnie na zachodzie i południu, z możliwymi przejaśnieniami od wczesnego popołudnia.

Jednak przelotne opady mogą utrzymywać się w innych miejscach aż do wczesnego wieczoru, jak wskazują mapy pogodowe.

Najwyższe temperatury w niedzielę mogą osiągnąć od 11 do 14 stopni Celsjusza, zapowiadając przyjemną, choć kapryśną aurę.

Prognoza pogody w Irlandii

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie nowe opady na zachód i południowy zachód, które rozprzestrzenią się na wschód, z możliwością początkowo intensywniejszych opadów deszczu.

Poniedziałek, będący dniem wolnym od pracy, może być najlepszym momentem weekendu, z przewidywanymi słonecznymi przejaśnieniami w większości regionów, pomimo możliwych opadów deszczu w ciągu dnia.

Temperatury mają pozostać łagodne (do 14 stopni Celsjusza), co dodatkowo zachęca do celebrowania Dnia Św. Patryka.

Ogólnie, chociaż pogoda może być nieprzewidywalna, mieszkańcy i turyści mogą się spodziewać momentów słonecznych, które rozjaśnią weekendowe obchody Dnia Świętego Patryka.