Horror na pokładzie samolotu do Irlandii - są ranni

Pasażerowie samolotu lecącego do Irlandii opisali sceny na pokładzie jako przerażające.

Ośmiu pasażerów zostało przewiezionych do szpitala po tym, jak samolot do Dublina doświadczył ekstremalnych turbulencji.

Samolot do Irlandii

Zdarzenie miało miejsce, gdy samolot z Kataru „doświadczył turbulencji w powietrzu nad Turcją”, około dwóch godzin po starcie. W momencie zdarzenia trwała obsługa pasażerów.

Samolot Qatar Airways, lot QR017 z Doha, wylądował na lotnisku w Dublinie krótko przed godziną 13:00. Służby ratunkowe, w tym karetki pogotowia, były widoczne na płycie lotniska po wylądowaniu samolotu.

W zaktualizowanym oświadczeniu o godzinie 15:00, lotnisko w Dublinie poinformowało, że wszyscy pasażerowie zostali zbadani pod kątem obrażeń przed opuszczeniem samolotu, a osiem osób zostało przewiezionych do szpitala.

W operacji na lotnisku w Dublinie uczestniczyła Narodowa Służba Pogotowia Ratunkowego (NAS).

Firma DAA – zarządzająca lotniskiem – podała:

Osiem osób na pokładzie zostało przewiezionych do szpitala. Powrotny lot do Doha (lot QR018) jest zaplanowany na dzisiejsze popołudnie, choć z opóźnieniem. Operacje lotnicze na lotnisku w Dublinie nie zostały zakłócone i kontynuowane są normalnie tego popołudnia.

Turbulencje

Pasażerowie opisali zdarzenie jako przerażające. Wielu z nich powiedziało, że samolot wydawał się spadać z nieba przez około 20 sekund podczas serwowania jedzenia i napojów.

Jeden z pasażerów twierdzi, że widział ludzi „uderzających o sufit” oraz „jedzenie i napoje lecące wszędzie”. Widział też pasażera z maską tlenową, który prawdopodobnie miał obrażenia pleców.

W oświadczeniu Qatar Airways podano, że „niewielka liczba pasażerów i członków załogi odniosła drobne obrażenia podczas lotu i obecnie otrzymują oni opiekę medyczną”. Linie lotnicze dodały, że sprawa będzie teraz przedmiotem wewnętrznego dochodzenia.

Incydent miał miejsce tydzień po tym, jak jeden mężczyzna zmarł, a wielu pasażerów zostało rannych, gdy samolot Singapore Airlines z Londynu wpadł w poważne turbulencje.