Incydent na lotnisku w Irlandii. Uszkodzony samolot

Kierownictwo lotniska potwierdziło zdarzenie, do którego doszło w pobliżu Terminalu 2 w Dublinie.

Przedstawiciele Dublin Airport Authority potwierdzili w niedzielę „incydent”, do którego doszło w pobliżu Terminalu 2.

Wypadek w Irlandii

Z podanych informacji wynika, że doszło do zawalenia się rękawa lotniczego i wyrwania drzwi z pokładu Boeinga 787 Dreamliner linii American Airlines (AA).

Do zdarzenia doszło tuż przed odlotem samolotu z Dublina do Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. W efekcie lot ten został odwołany.

Szczęśliwie nikt nie został ranny w wyniku zawalenia się rękawa lotniczego. Prawdopodobną przyczyną jego zawalenia się była awaria konstrukcji rękawa.

Jednostka Badania Wypadków Lotniczych, która jest częścią Ministerstwa Transportu, nie musi przeprowadzać dochodzenia po uszkodzeniu samolotu, ponieważ żaden pasażer ani personel linii lotniczej nie odniósł obrażeń.

Poinformowano, że „AAIU przeanalizowało dowody fotograficzne i przeprowadziło wstępne rozmowy z osobami zaangażowanymi”. Stwierdzono, że nie jest obecnie wymagane wysłanie zespołu dochodzeniowego.

Parking na lotnisku w Dublinie

Tymczasem zarząd lotniska (DAA) poinformował, że wszystkie parkingi przy Dublin Airport są w najbliższym czasie w pełni zarezerwowane.

Zaleca się, by osoby bez rezerwacji zaplanowały podróż na lotnisko za pomocą alternatywnych środków transportu, takich jak autobus, taksówka lub przywiezienie przez przyjaciela lub krewnego.

Czytaj też: Nowy trend w podróżowaniu z Irlandii – jest bardzo popularny