Kolejny dostawca energii w Irlandii obniża swoje ceny

Firma poinformowała klientów w Irlandii, że obniżka jest wynikiem spadku kosztów hurtowych cen energii.

Kolejny dostawca energii w Irlandii obniża ceny dla części swoich klientów. Decyzja ta podyktowana jest spadkiem kosztów hurtowych cen energii.

Obniżka cen prądu

Kilka dni temu o obniżce cen prądu zdecydował już inny dostawca energii w Irlandii:

Więcej: Pierwszy dostawca w Irlandii obniża ceny energii elektrycznej

Tym razem o swojej obniżce cen zdecydował dostawca Electric Ireland. Jednak skorzystają z niej tylko małe i średnie przedsiębiorstwa, jak poinformowano.

Od 1 marca firmy mogą liczyć na niższe taryfy, średnio o 10%. Niektóre firmy mogą liczyć na obniżkę nawet o 15%. Dokładne zmiany będą się różnić w zależności od planu cenowego każdej firmy oraz ilości zużywanej energii elektrycznej i gazu.

Ceny energii w Irlandii

Dla klientów indywidualnych na obecną chwilę nie przewiduje się podobnych rozwiązań, mimo spadku hurtowych kosztów energii.

Stwierdzono, że niektóre podwyżki dla firm w ciągu ostatniego półtora roku były bardziej dotkliwe niż te nałożone na gospodarstwa domowe.

Przedstawiciele Electric Ireland poinformowali też, że dostawca kupuje energię elektryczną sprzedawaną klientom krajowym z dwuletnim wyprzedzeniem, aby zabezpieczyć koszty, co rzutuje na brak zmian w rachunkach dla gospodarstw domowych.