W przyszłym tygodniu ma zostać omówiony kolejny pakiet pomocowy dla mieszkańców w celu obniżenia kosztów życia w Irlandii.

Minister Środowiska, Eamon Ryan, poinformował, że w przyszłym tygodniu omówione zostaną działania mające na celu obniżenie kosztów życia w Irlandii.

Tarcza antykryzysowa w Irlandii

Temat tarczy antykryzysowej w Irlandii został poruszony już na początku marca przez wicepremiera Leo Varadkara:

Czytaj: Tarcza antykryzysowa – pakiet pomocowy dla mieszkańców Irlandii

Minister Ryan zapowiada teraz finalizację planu realnej pomocy dla mieszkańców, którzy mierzą się z rosnącymi kosztami paliw, energii i żywności.

Oczekuje się, że w ramach rządowych środków mających na celu zaradzenie inflacji zniesiona zostanie opłata Public Service Obligation.

Jest ona pobierana od wszystkich odbiorców energii elektrycznej w Irlandii i wspiera wytwarzanie energii elektrycznej ze zrównoważonych, odnawialnych i lokalnych źródeł.

Kampania rządu

Prawdopodobnie wprowadzone zostaną też obowiązkowe ceny energii elektrycznej według pory dnia, aby zachęcić mieszkańców do zmiany zużycia energii na okresy, w których koszty są zwykle niższe.

W nadchodzących tygodniach uruchomiona zostanie również kampania informacyjna na rzecz ograniczenia zużycia energii:

Więcej: Mniejsze rachunki za energię w Irlandii – kampania rządu

Wszystkie szczegóły dotyczące rządowego wsparcia dla mieszkańców wobec obniżenia kosztów życia w Irlandii powinny zostać opublikowane jeszcze przed świętami wielkanocnymi.