POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister zapewnia też, że pozostaje w stałym kontakcie z zarządem linii lotniczych Ryanair.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, irlandzki rząd ma zająć się kwestią sprowadzania uchodźców z Ukrainy na trasie Polska – Irlandia.

Linie lotnicze Ryanair

W zeszłym tygodniu ambasador Ukrainy w Irlandii, Larysa Gerasko, oskarżyła linie lotnicze Ryanair o podwyżki cen biletów dla osób uciekających przed rosyjską inwazją:

Więcej: Linie lotnicze Ryanair oskarżone o podwyżki cen biletów dla uchodźców

Do sprawy postanowił się odnieść Minister Transportu, Eamonn Ryan, który w programie RTÉ Morning Ireland zapewnił, że irlandzki rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc podczas kryzysu humanitarnego.

Minister poinformował, że chce „przede wszystkim” poznać ambasador Gerasko i wysłuchać jej obaw dotyczących windowania cen przez linie Ryanair.

Odniósł się również do kwestii pobytu Ministra Spraw Zagranicznych, który odbył kilka spotkań w Polsce w sprawie zarządzania kryzysem i wprowadzenia skutecznych rozwiązań.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Minister Ryan zapewnił, że razem z ministrem Coveneyem chcą opracować wspólny plan pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą przybywać do Irlandii.

Zapytany o możliwość zwrócenia się do linii Ryanair o zapewnienie lotów humanitarnych, minister Ryan powiedział, że nie wyklucza żadnych środków.

Zapewnił przy tym, że pozostaje w stałym kontakcie z zarządem linii lotniczych Ryanair, który chwalił za wielokrotne udzielanie pomocy podczas sprowadzania ludzi z „trudnych miejsc” do Irlandii.