Matka i córka walczą o życie - szokujące zdarzenie w Irlandii

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek rano w jednym z domów w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą dochodzenie w sprawie tragicznego zdarzenia, do którego doszło we wtorek w hrabstwie Clare w Irlandii.

Tragiczne zdarzenie

Około godziny 08:00 rano służby zostały wezwane do domu w Clarecastle, Abbeyclare na obrzeżach Ennis. Na miejscu znaleziono 8-letnią dziewczynkę i jej 40-kilkuletnią matkę.

Na ciele dziecka widoczne były rany kłute, matka znajdowała się w stanie utraty przytomności. Obie zostały zabrane do szpitala w Limerick, ich stan określany jest jako krytyczny.

Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta i jej córka kilka tygodni temu przyjechały do Irlandii z Ukrainy.

Dom, w którym doszło do zdarzenia, pełni funkcję awaryjnego zakwaterowania dla uchodźców, także dla tych z Ukrainy. Mieszka w nim prawie dwadzieścia osób.

Śledztwo Gardy

Funkcjonariusze Gardy próbują wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Pozostali mieszkańcy tego domu zostali przeniesieni do innego ośrodka w Ennis. Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone policyjną taśmą.

Na miejscu pracują technicy Gardy, trwają próby ustalenia przebiegu ostatnich godzin poprzedzających znalezienie matki i jej córki.

Przedstawiciele Gardy apelują do każdego, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego incydentu, o kontakt pod numerami 065 6848100 lub 1800 666 111 bądź z dolnym posterunkiem Gardy.