Nowa dopłata do rachunków w Irlandii - jest decyzja

Dostawca energii w Irlandii rezygnuje z zysków i udziela wszystkim klientom dopłaty.

Kolejny dostawca energii w Irlandii zapowiada, że rezygnuje z zysków z działalności związanej z energią elektryczną dla gospodarstw domowych w nadchodzącym roku.

Wsparcie dla klientów w Irlandii

W listopadzie na podobny krok zdecydowała się firma SSE Airtricity, która w pierwszej połowie tego roku odnotowała zysk w wysokości 17 mln euro.

W ramach wsparcia dla swoich klientów, dostawca zdecydował się udzielić „najbardziej wszechstronnego pakietu wsparcia ze wszystkich firm energetycznych w Irlandii”.

Więcej: Dostawca energii rezygnuje z zysków – wsparcie dla mieszkańców Irlandii

Dopłata do rachunków

Tym razem dostawca Electric Ireland zdecydował się udzielić wsparcia swoim klientom. To dobra wiadomość dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej z powodu podwyżek cen w tym roku.

Przedstawiciele firmy poinformowali, że każdemu obecnemu odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym zostanie przyznana dopłata do rachunku w wysokości 50 euro. Oprócz tego dostawca zapowiedział, że fundusz Electric Ireland Hardship Fund zostanie zwiększony o 2 mln euro (do 5 mln euro).

Z dopłaty skorzysta około 1,1 mln klientów, a dopłata w formie kredytu pojawi się na rachunkach tuż po nowym roku, jak zapowiedział dyrektor wykonawczy, Pat Fenlon.

Dopłaty rządowe

Kilka dni temu potwierdzono też, że druga rządowa dopłata w wysokości 200 euro do rachunków za prąd, będzie dostępna od 1 stycznia 2023 roku. Pierwszej dopłaty udzielono w listopadzie, a trzecia i zarazem ostatnia dopłata będzie dostępna od 1 marca 2023 roku.