Nowe inwestycje w Irlandii - aż 1200 miejsc pracy

Dwie duże firmy rozszerzają swoją działalność w Irlandii z korzyścią dla osób poszukujących pracy.

Dwie duże firmy rozszerzają swoją działalność w Irlandii i planują utworzenie łącznie 1200 nowych miejsc pracy.

Praca w Irlandii

Firma IBM planuje stworzyć 800 nowych miejsc pracy, natomiast firma Primeline ogłosiła utworzenie 400 nowych stanowisk.

IBM rozszerza swoją działalność w Irlandii, tworząc nowe miejsca pracy w obszarach takich jak badania i rozwój, sprzedaż cyfrowa oraz konsulting. Nowe miejsca pracy będą zlokalizowane na kampusie w Dublinie, w biurze w Cork oraz w spółce zależnej Red Hat w Waterford.

Stanowiska te będą związane z tworzeniem zaawansowanego oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji, w obszarach takich jak bezpieczeństwo, automatyzacja i chmura hybrydowa.

Centrum dystrybucyjne

Z kolei Primeline, firma dystrybucyjna, otwiera nowe centrum dystrybucyjne o wartości 50 mln euro w Ashbourne w hrabstwie Meath.

Primeline, obsługująca takie marki jak Nestle, Lindt, Tayto i Musgrave, realizuje ponad 25 000 dostaw tygodniowo do ponad 7 500 punktów na terenie całego kraju.

Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni prawie 33 500 m² będzie największym irlandzkim centrum dystrybucyjnym spełniającym normy budownictwa o zerowej emisji netto.

Primeline już zatrudnia 1 100 osób, a nowe miejsca pracy w działach IT, operacji i sprzedaży zwiększą łączną liczbę pracowników do 1 500.

Obie inwestycje przyniosą znaczne korzyści dla irlandzkiej gospodarki, wspierając rozwój kluczowych sektorów i przyciągając utalentowanych pracowników.