Nowe przepisy w Irlandii - zmiany dla użytkowników dróg

Ministerstwo przymierza się do przyjęcia nowych zasad w Irlandii jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Irlandzki rząd przymierza się do zmiany niektórych zasad ruchu drogowego. Nowe przepisy powinny zostać przyjęte jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Zmiana przepisów w Irlandii

Zmiana przepisów w ramach Road Traffic and Roads Bill dotyczy użytkowników rowerów elektrycznych, które cieszą się coraz większą popularnością.

W ostatnim czasie przybyło głosów wzywających rząd do regulacji zasad, według których zachowane mogą być zasady bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych.

Niektórzy rowerzyści twierdzą, że stresuje ich obecność rowerów elektrycznych, które nierzadko poruszają się z bardzo dużą prędkością. Część osób uważa, że rowery elektryczne powinny znajdować się wyłącznie na jezdni, a ścieżki należy pozostawić dla zwykłych rowerów.

Nowe przepisy w Irlandii

Z podanych informacji wynika, że po zmianie przepisów na ścieżkach rowerowych będą mogły poruszać się rowery elektryczne o prędkości do 25 km/h.

Wszystkie rowery elektryczne, które mogą poruszać się z większą prędkością będą traktowane jako motocykl i nie będą mogły jeździć po ścieżkach rowerowych.

Użytkowników takich rowerów będą obowiązywały te same przepisy, które obowiązują motocyklistów (prawo jazdy, rejestracja, Tax Road, ubezpieczenie).