Obniżka rachunków w Irlandii - podano datę

Jeden z wiodących dostawców energii w Irlandii ogłosił obniżkę cen prądu i gazu dla gospodarstw domowych.

Dostawca energii, SSE Airtricity, ogłosił drugą w tym roku obniżkę cen prądu i gazu dla gospodarstw domowych.

Rachunki w Irlandii

Zapowiedziano, że redukcje cen wejdą w życie już od 1 lipca i przyniosą korzyści dla ponad 300 000 klientów domowych w Irlandii.

Zmiany te pozwolą typowej rodzinie zaoszczędzić do 149 euro rocznie na rachunkach za prąd i 105 euro na gazie, jak poinformowano.

Zaznaczono, że opłaty stałe pozostaną niezmienione, a nowe ceny będą dotyczyć klientów korzystających z taryf zmiennych.

Nowa cena jednostkowa za prąd wyniesie nieco ponad 32 centy za kilowatogodzinę (w tym VAT), a cena jednostkowa za gaz będzie wynosić nieco poniżej 10 centów (bez VAT).

Obniżki cen w Irlandii

Jest to już trzecia obniżka cen od tego dostawcy od początku kryzysu energetycznego w 2022 roku, a druga w tym roku.

W lutym SSE Airtricity obniżyło ceny prądu o 12,8% oraz ceny gazu o 11,5%. Wcześniej, we wrześniu, SSE Airtricity obniżyło swoje ceny o 12%.

Nowa decyzja przyniesie korzyści dla około 250 000 klientów korzystających z prądu oraz dla 90 000 klientów korzystających z gazu.

Gospodarstwo domowe korzystające z obu rodzajów paliwa, płacące przez direct debit i otrzymujące rachunki elektroniczne, zaoszczędzi blisko 1000 euro rocznie dzięki tym trzem obniżkom cen.