Minister ds. Turystyki potwierdziła decyzję rządu w sprawie tegorocznych obchodów Dnia Św. Patryka w Irlandii.

W związku z sytuacją w Irlandii, wprowadzonymi w grudniu obostrzeniami, obchody Dnia Św. Patryka po raz kolejny stanęły pod znakiem zapytania.

Dzień Św. Patryka w Irlandii

Obchody tego najważniejszego dla Irlandczyków święta zostały wstrzymane w 2020 roku i wszyscy mieszkańcy oczekiwali decyzji, czy w tym roku po raz trzeci parady nie odbędą się.

Sprawy w swoje ręce wzięli członkowie Komitetu w Dundalk w hrabstwie Louth, którzy pod koniec 2021 roku zdecydowali się odwołać paradę:

Więcej: Pierwsze miasto w Irlandii oficjalnie odwołuje paradę Św. Patryka

Decyzja rządu – obchody Dnia Św. Patryka

Jednak w związku z najnowszą decyzją rządu w sprawie zniesienia restrykcji w Irlandii potwierdzono, że w marcu 2022 r., po dwuletniej nieobecności, parady z okazji Dnia Świętego Patryka w Irlandii odbędą się.

Minister ds. Mediów, Turystyki, Sztuki, Kultury i Sportu, Catherine Martin, powiedziała:

Mogę potwierdzić, że po dwóch latach nieobecności w Dzień Świętego Patryka odbędzie się parada, będziemy mieli paradę fizyczną (…)
Pracowaliśmy nad tym wszystkim, robiliśmy plany awaryjne za kulisami, ale teraz jesteśmy zachwyceni, że odbędzie się fizyczna parada i wkrótce ogłosimy szczegóły na ten temat.

Minister potwierdziła, że rząd przeznacza ponad dwa miliony euro na obchody tego święta, planowane są też różne ciekawe wydarzenia w internecie.

Na obecną chwilę nie jest jeszcze wiadomo czy hrabstwo Louth zmieni swoją decyzję z grudnia i zdecyduje się zorganizować paradę dla mieszkańców Dundalk.