Pogoda w Irlandii - wiadomo, jak długo będzie ciepło

Od kilku dni dominują w Irlandii ciepłe i słoneczne warunki pogodowe.

Irlandia, po serii ciepłych i słonecznych dni, staje przed perspektywą zmiennej pogody.

Pogoda w Irlandii

W ostatnim czasie mieszkańcy Irlandii mogli cieszyć się pogodą, która typowa jest raczej dla Hiszpanii niż Zielonej Wyspy.

Wysokie temperatury, które w miniony weekend osiągnęły aż 19 stopni Celsjusza, umożliwiły mieszkańcom Irlandii wykorzystanie letniej garderoby i cieszenie się aktywnościami na świeżym powietrzu.

Niestety, według eksperta pogodowego Alana O’Reilly’ego z Carlow Weather, już wkrótce można spodziewać się zmian.

Ostatnie modele pogodowe wskazują, że choć obecny tydzień zapowiada się jako przeważnie suchy, już w weekend można oczekiwać deszczu.

Pogoda, która przez ostatnie dni przynosiła wiele radości, dzięki utrzymującemu się wyżowi atmosferycznemu, wydaje się być zagrożona zbliżającym się niskim ciśnieniem.

Prognoza pogody w Irlandii

O’Reilly na swoim profilu na platformie X podzielił się spostrzeżeniami: „Och, najnowszy model ECMWF chce skierować niż do Portugalii w przyszły weekend! Jednak GFS chce, aby rozwinął się nad Irlandią. Miejmy nadzieję, że ECMWF jest na właściwym tropie.”

Instytut meteorologiczny Met Éireann również przewiduje, że mieszkańców czeka „niepewny” weekend. Prognozy pokazują nagromadzenie się gęstych pasm opadów nad krajem, co może znacznie zmienić obecną sytuację pogodową.

W najbliższych dniach temperatury mają oscylować w granicach 10-14 stopni Celsjusza, a w czwartek spodziewane są lekkie opady deszczu. Chociaż czyste niebo nadal ma się utrzymywać, nie będzie już tak ciepło jak w ostatni weekend.