Polak znaleziony martwy w Irlandii - trwa śledztwo

Funkcjonariusze Gardy prowadza śledztwo w sprawie śmierci Polaka w Irlandii.

Garda prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci mężczyzny w hrabstwie Tipperary, który mógł paść ofiarą ataku w okresie świątecznym.

Śmierć Polaka w Irlandii

Mężczyzna, w wieku ok. 30 lat, został znaleziony martwy w posiadłości w Kilross, w pobliżu miasta Tipperary.

Mrocznego odkrycia dokonano wczesnym rankiem ok. godziny 04:00 w środę 27 grudnia w domu w wiejskiej okolicy Ballycrana, niedaleko Kilross.

Mężczyzna, pochodzący z Polski, został znaleziony w pokoju na parterze domu. Pierwsze wskazówki wskazują na widoczne obrażenia na ciele, a Garda próbuje ustalić, czy zostały one odniesione w wyniku wypadku, jak upadek, czy też były efektem ataku.

W domu, położonym w pobliżu granicy hrabstw Tipperary i Limerick, nie stwierdzono śladów włamania ani oznak rabunku. Dwupiętrowy dom wolnostojący był wynajmowany przez zmarłego oraz kilku innych lokatorów.

Śledztwo Gardy

Ciało mężczyzny zostało przewiezione do Szpitala Uniwersyteckiego w Waterford (UHW), gdzie zaplanowano autopsję. Garda podkreśla, że wyniki tego badania będą kluczowe dla kierunku ich śledztwa.

Detektywi prowadzą śledztwo, aby ustalić, czy ktoś słyszał lub widział coś podejrzanego w posiadłości w okresie Bożego Narodzenia.

Chcą również ustalić, kto mógł być z zmarłym w ostatnich dniach i czy mężczyzna mógł przebywać w towarzystwie innych osób w ciągu ostatnich 72 godzin.

Zmarły Polak pracował na południu hrabstwa Tipperary i często spędzał czas towarzysko w mieście Tipperary. Przeniósł się do Irlandii kilka lat temu w celach zawodowych.

Garda apeluje do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje, o kontakt z posterunkiem w Tipperary pod numerem 062 80670, anonimową linią Gardy pod numerem 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy.