Popularna sieć zamyka wszystkie swoje sklepy w Irlandii

Informacje o zamknięciu połowy sklepów w Wielkiej Brytanii oraz wszystkich punktów sprzedaży w Irlandii wywołały niepokój wśród pracowników i klientów.

Popularna sieć The Body Shop zamyka wszystkie swoje sklepy w Irlandii po ponad 40 latach działalności w tym kraju.

Sieć sklepów w Irlandii

Pierwszy sklep The Body Shop w Irlandii został otwarty w Dublinie w 1981 roku, a marka szybko stała się symbolem innowacyjności w branży kosmetycznej, promując produkty ekologiczne i nietestowane na zwierzętach.

Najnowsze informacje o zamknięciu połowy sklepów w Wielkiej Brytanii oraz wszystkich punktów sprzedaży w Irlandii wywołały niepokój wśród pracowników i klientów.

Pracownicy zostali poinformowani o decyzji za pośrednictwem e-maila, co wywołało wiele pytań dotyczących ich przyszłości, szczególnie że niektóre sklepy mogą pozostać otwarte wyłącznie w celu wyprzedaży zapasów.

Niepewność wzrosła po tym, jak związki zawodowe, w tym SIPTU, zostały zaangażowane do rozmów w sprawie ewentualnych zwolnień, choć formalne powiadomienia o zakończeniu zatrudnienia nie zostały jeszcze przekazane.

Brytyjski oddział The Body Shop wszedł w stan administracji w zeszłym tygodniu, dążąc do stabilizacji finansowej.

Administratorzy podkreślili ambicję marki do bycia „nowoczesną, dynamiczną marką kosmetyczną” oraz jej dążenie do większej zwinności operacyjnej.

Zamknięcie sklepów w Irlandii

Spekulacje na temat przyczyn upadku popularności The Body Shop obejmują rosnącą konkurencję na rynku marek, które oferują podobne wartości etyczne i ekologiczne, co mogło wpłynąć na wyniki sprzedaży sieci.

W obliczu tych wyzwań, The Body Shop w Wielkiej Brytanii otrzymał wsparcie ze strony WHS Smith i Holland & Barrett. Firmy te zaproponowały zwolnionym pracownikom sieci możliwość aplikowania na wolne stanowiska w ich placówkach.

Na obecną chwilę nie ma informacji o podobnej propozycji dla zwolnionych pracowników w Irlandii. Nadchodzące tygodnie będą dla nich czasem niepewności i oczekiwania na dalsze informacje.