Prawo jazdy w Irlandii - Nadchodzą duże zmiany

Wobec narastającego problemu z kierowcami, irlandzki system nauki jazdy stoi przed znaczącymi zmianami.

Wiceminister Transportu, Jack Chambers, zapowiada podjęcie działań reformujących dotychczasowy system ubiegania się o prawo jazdy w Irlandii.

Prawo jazdy w Irlandii

Wieloletnie odnawianie tymczasowych praw jazdy przez kierowców, którzy wielokrotnie nie zdołali zdać egzaminu, skłoniło rząd do podjęcia działań reformujących.

Wiceminister Transportu, Jack Chambers, podkreśla, że kwestia kierowców przez lata jeżdżących na tymczasowych prawach jazdy, staje się coraz bardziej palącym problemem bezpieczeństwa drogowego.

Rząd planuje wprowadzenie nowych środków, które ograniczą możliwość nieograniczonego odnawiania takich zezwoleń.

W niektórych przypadkach prawo jazdy kierowców odnawiano po tym, jak nie zdali egzaminu nawet 10 razy. A kwestia dotyczy nie tylko młodych kierowców, jak podkreślono.

Minister Chambers zapowiada, że zmiany zostaną wprowadzone dopiero po uporaniu się z obecnymi zaległościami w testach na prawo jazdy.

Zmiana przepisów w Irlandii

Zapowiedź nadchodzących zmiany w systemie odnawiania tymczasowych praw jazdy ma pokazać że rząd Irlandii traktuje kwestię bezpieczeństwa drogowego bardzo poważnie.

Przyszłe regulacje, mające na celu ograniczenie nieograniczonego przedłużania zezwoleń, mają zmusić wielu kierowców do przemyślenia swojego stosunku do prowadzenia pojazdów i odpowiedzialności na drodze.

Ostatecznym celem tych działań jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, ale także podniesienie ogólnego poziomu kultury jazdy w Irlandii.