POLONIA IRLANDIA

Meteorolodzy z Met Eireann mają dobrą wiadomość dla mieszkańców Irlandii.

Meteorolodzy z Met Eireann informują, że w najbliższych dniach możemy się spodziewać słońca i wyższych temperatur w Irlandii. Jest to dobra wiadomość dla osób planujących wypoczynek w ten weekend.

Miłośnicy turystyki, plażowania czy grillowania mogą spokojnie zaplanować sobie swoje ulubione zajęcie w plenerze na najbliższy weekend. Ma być ciepło, słonecznie i przeważnie bez opadów.

W piątek na przeważającym obszarze Irlandii ma być słonecznie. Przelotne opady deszczu możliwe są jedynie przy linii brzegowej w Ulster i Connacht. Temperatury oscylować będą w granicach od 16 do 22 stopni Celsjusza. Podobne warunki pogodowe mają być także w sobotę 13/07/2019.

W niedzielę ma być ciepło i bardzo słonecznie. Temperatury utrzymywać się będą w granicach od 21 do 25 stopni Celsjusza. Z prognozy Met Eireann wynika, że nie będzie żadnych opadów deszczu.

Podobnie ciepło i słonecznie ma być w poniedziałek. Dopiero pod koniec dnia napłyną chmury i od południa nad Irlandią przesuwać się będzie deszczowy front. We wtorek deszcz padać będzie już w większej części kraju. Lokalnie możliwe jest wystąpienie burz z ulewnym deszczem, co grozi podtopieniem i zalaniem dróg.