Śmierć rodzeństwa w Irlandii - Garda potwierdza aresztowanie

Funkcjonariusze Gardy przesłuchują osobę w związku z tragiczną śmiercią rodzeństwa w Irlandii.

W środę wieczorem przedstawiciele Gardy poinformowali o aresztowaniu osoby w związku ze śmiercią dwójki rodzeństwa w Irlandii.

Aresztowanie w Irlandii

Do tragicznego zdarzenia doszło 9 września w Multyfarnham w hrabstwie Westmeath. W wyniku pożaru samochodu śmierć poniosła 5-letnia dziewczynka i jej 2-letni brat.

Rzecznik Gardy potwierdził, że aresztowano 40-kilkuletnią kobietę, która jest przesłuchiwana na posterunku Gardy w Mullingar.

Kobieta może być tam przetrzymywana do 24 godzin, po tym czasie może zostać zwolniona do domu bądź mogą jej zostać postawione zarzuty.

Rzecznik Gardy poinformował również, że z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa nie będą teraz udzielane żadne dodatkowe informacje. Z tego samego powodu nie podano wyników z przeprowadzonej sekcji zwłok dzieci.

Śledztwo Gardy

Kilka dni po tym tragicznym zdarzeniu poinformowano, że dochodzenie prowadzone jest w kierunku umyślnego podpalenia samochodu.

Czytaj też: To mogło być podpalenie – śledztwo w sprawie pożaru samochodu w Irlandii

Funkcjonariusze Gardy nadal apelują do każdego, kto ma jakiekolwiek informacje w związku z tą sprawą, o kontakt z Mullingar Garda Station pod numerem 044 938400 lub Garda Confidential Line 1800 666 11.

AKTUALIZACJA:
48-letnia matka dzieci, które zginęły w pożarze samochodu, pojawiła się w czwartek wieczorem na specjalnym posiedzeniu w sądzie okręgowym w Mullingar.

Kobieta została formalnie oskarżona o zamordowanie swoich dzieci. Oskarżona pozostanie w areszcie i 28 września ponownie stanie przez sądem za pośrednictwem łącza internetowego.