Unikalna okazja - życie i praca na malowniczej wyspie w Irlandii

Prywatna irlandzka wyspa oferuje wyjątkową możliwość zamieszkania.

Prywatna wyspa oferuje wyjątkową możliwość zamieszkania i pracy. To nie tylko ucieczka od codzienności, ale i szansa na zarobek w otoczeniu przepięknej irlandzkiej przyrody.

Wyspa w Irlandii

Położona u wybrzeży Irlandii wyspa Great Blasket Island zachwyca spokojem i pięknymi widokami przez cały rok.

Ale to lato może stać się dla kogoś wyjątkowe, trwa poszukiwanie dwóch osób, które zamieszkają tam za darmo, jednocześnie otrzymując wynagrodzenie.

Wyspa, będąca niegdyś domem dla społeczności rybackiej, od lat 50. jest prawie niezamieszkała. Może za to pochwalić się kolonią fok, przepięknymi krajobrazami oraz prehistorycznymi miejscami. Lato to również czas, gdy wyspę zdobią rozmaite rośliny i kwiaty.

Praca na wyspie nie jest tylko wakacyjnym wypoczynkiem. W sezonie letnim oczekuje się od mieszkańców prowadzenia kawiarni, obsługi zakwaterowania i organizacji wycieczek łodzią.

Praca w Irlandii

Na oficjalnej stronie trwają zgłoszenia od par lub przyjaciół, gotowych do życia i pracy na wyspie od kwietnia do października 2024.

Obowiązki obejmują zarządzanie kawiarnią i czterema domkami wakacyjnymi, obsługę nocujących gości, serwowanie napojów oraz dbanie o codzienne obowiązki.

W ogłoszeniu ostrzeżono jednak, że jest to wymagająca praca, zazwyczaj stojąca. Wybrani kandydaci będą odpowiadać za utrzymanie czystości w kawiarni, sprzątanie domków oraz obsługę klientów do godziny 17:00.

Zakwaterowanie zapewnia wspólną sypialnię nad kawiarnią i dostęp do udogodnień. Wieczory można spędzić przy gotowaniu i cieple pieca.

Sklepy dostarczają żywność codziennie, a w najbardziej zatłoczonych miesiącach – czerwiec, lipiec, sierpień – dołączą dodatkowi pomocnicy.

Zapewnione jest wszystko, poza alkoholem i artykułami higienicznymi, natomiast dni wolne zależą od pogody.