POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister Edukacji w Irlandii zabrała głos w sprawie otwarcia szkół w nowym roku szkolnym.

Został miesiąc do kolejnego roku szkolnego w Irlandii. Wariant Delta coraz bardziej rozprzestrzenia się w kraju. W związku z tym pojawiły się wątpliwości dotyczące przywrócenia nauki w szkołach w trybie stacjonarnym.

Otwarcie szkół

Na te obawy zareagowała Minister Edukacji, Norma Foley, która zapewniła, że szkoły zostaną otwarte zgodnie z planem – pod koniec sierpnia.

Jak poinformowała, rząd zobowiązuje się do terminowego otwarcia szkół na jesieni. Nastąpi to „w ścisłej konsultacji z partnerami ze strony zdrowia publicznego i edukacji”.

Zapewniła przy tym, że edukacja dzieci „absolutnie nie zostanie” wstrzymana, jeśli w okresie letnim nastąpi gwałtowny wzrost liczby przypadków w Irlandii.

Minister Foley powiedziała, że szkoły są bezpiecznym środowiskiem dla dzieci i personelu, a środki zapobiegania zakażeniom są skuteczne i pozostają te same – bez względu na nowe warianty wirusa.

Priorytetem rządu jest, aby szkoły zostały otwarte na przełomie sierpnia i września i pozostały otwarte przez cały rok szkolny 2021/2022.