POLONIA IRLANDIA

Już w niedzielę w całej Irlandii odbędą się parady i imprezy na cześć Św. Patryka.

Przygotowania do tegorocznych obchodów Dnia Św. Patryka mają się ku końcowi. W całej Irlandii zaplanowano parady, koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Zakończono sprzątanie dróg, powalonych drzew i śmieci po przejściu sztormu Gareth, przez który prawie 2.000 domów zostało odciętych od prądu – głównie w Donegal. W stacji pogodowej w Malin Head odnotowano wiatr o sile 130 km/h.

Niestety to nie koniec trudnych warunków pogodowych w Irlandii na nadchodzące dni. W ten Bank Holiday weekend dominować będzie zimny wiatr i to przy opadach deszczu, a lokalnie śniegu.

W nocy z piątku na sobotę system niskiego ciśnienia spowoduje opady deszczu, które w sobotę przejdą w ulewy. Jest szansa na wypogodzenie w godzinach popołudniowych. Będzie zimno – temperatury nie przekroczą 9 stopni Celsjusza. W nocy ma być od -2 do 2 stopni Celsjusza.

W niedzielę w całej Irlandii ma być zimno, wietrznie, lecz tylko z przelotnymi opadami deszczu. Maksymalna temperatura w dzień wyniesie 10 stopni Celsjusza. Najlepsze warunki pogodowe będą mieli uczestnicy parady w Dublinie, gdzie przewiduje się większe i dłuższe przejaśnienia.