POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wiadomość o likwidacji miejsc pracy podano podczas spotkania kierownictwa firmy z jej pracownikami.

Jedna z czterech sortowni poczty w Irlandii zostanie zamknięta. Pracę straci w sumie 240 zatrudnionych tam osób. Firma zaoszczędzi przez to €11 milionów rocznie.

Od kilku miesięcy toczyły się rozmowy na temat zmniejszenia kosztów w sortowniach An Post. Firma posiada cztery sortownie: w Dublinie, Cork, Athlone i Portaloise. Ogłoszono, że zamknięta zostanie sortownia na Little Island w Cork, którą typowano do zamknięcia właściwie od 2007 roku.

Przedstawiciele związków zawodowych pracowników określili tą decyzję jako „druzgocącą” dla pracowników i ich rodzin. Sortownia będzie zamykana stopniowo już od września 2019 roku do marca 2020 roku.

Pracownicy otrzymają odprawę w wysokości sześciu tygodniowych pensji za każdy przepracowany rok. Część osób będzie miała też możliwość zatrudnienia w innych punktach należących do An Post na terenie Cork.

Zamknięcie sortowni w Cork wynika ze znacznego spadku ilości przesyłek – rocznie jest to spadek o 7% w całej Irlandii. Sortownia w Cork została otwarta najpóźniej. Dlatego ją właśnie wytypowano do zamknięcia. Pozostałe trzy sortownie mają działać w niezmienionej formie.