Niemowlę w Irlandii pozostawione bez opieki przez 10 godzin

W wyniku udanej akcji Gardy udało się odnaleźć dziewczynkę całą i zdrową.

Mężczyzna w Irlandii został oskarżony o zaniedbanie dziecka po tym, jak rzekomo pozostawił swoją córkę bez opieki w samochodzie przez dziesięć godzin.

Akcja Gardy

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Dublinie. Pewien mężczyzna zgłosił się na posterunek Gardy w Clondalkin około 2 nad ranem w sobotę, informując o dziecku znajdującym się w porzuconym samochodzie.

Zeznania mężczyzny spowodowały natychmiastowe rozpoczęcie akcji Gardy, w tym użycie policyjnego helikoptera.

10-miesięczna dziewczynka została odnaleziona bezpieczna i zdrowa około godziny 4 nad ranem, po dwugodzinnej akcji poszukiwawczej. Dziecko zabrano do Szpitala Dziecięcego Temple Street, gdzie nie stwierdzono żadnych obrażeń.

Sąd w Irlandii

30-kilkuletni mężczyzna, który nie może być identyfikowany z powodu ograniczeń w publikacji informacji, jest oskarżony o popełnienie przestępstwa zgodnie z sekcją 246 Ustawy o Ochronie Dzieci. W poniedziałek pojawił się przed Sądem Okręgowym w Dublinie.

Zarzucono mu, że w sposób prawdopodobnie powodujący cierpienie, krzywdził, zaniedbywał, źle traktował lub porzucił dziecko w czasie od piątku do soboty w zachodnim Dublinie.

To przestępstwo, w przypadku skazania przez Sąd Okręgowy, może być karane wyrokiem pozbawienia wolności do 12 miesięcy oraz grzywną, lub nawet do siedmiu lat więzienia, jeśli sprawa trafi do Sądu Okręgowego.

Mężczyzna został zwolniony za kaucją. Jednak w związku z dalszymi zarzutami przygotowywany jest akt oskarżenia dla Prokuratora Generalnego.

Sąd zarządził, aby mężczyzna przebywał pod swoim obecnym adresem, dostarczył swój numer kontaktowy w ciągu 48 godzin, „był dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu” i meldował się na lokalnym posterunku Gardy raz w tygodniu.