Ryanair zmienia rozkład lotów - likwidacja połączeń

Irlandzkie linie lotnicze zmuszone są do rezygnacji z niektórych połączeń w miesiącach wakacyjnych.

Ryanair, jedna z wiodących tanich linii lotniczych, poinformował o zmianach w swoim letnim rozkładzie lotów z powodu opóźnień w dostawach nowych samolotów.

Linie lotnicze Ryanair

Przewoźnik stoi w obliczu nieoczekiwanych opóźnień w dostawach nowych samolotów Boeing 737-Max 8200. Z planowanych 57 maszyn, spółka oczekuje teraz 40 samolotów przed szczytem letnim.

Wpłynie to na plany operacyjne w szczytowych miesiącach letnich: lipcu, sierpniu i wrześniu, jak poinformowano.

Michael O’Leary, CEO Ryanair, wyraził swoje rozczarowanie związane z tymi opóźnieniami, lecz zapewnił o współpracy z Boeingiem w celu maksymalizacji liczby dostarczonych maszyn.

Mimo wyzwań związanych z opóźnieniami w dostawach, Ryanair dąży do minimalizacji wpływu tych zmian na swoich klientów i partnerów.

A Michael O’Leary zapewnia o swoim zobowiązaniu do zapewnienia pasażerom linii lotniczych wysokiej jakości usług.

Rozkład lotów

Zmiany w rozkładzie lotów będą skutkować „drobnymi modyfikacjami”, jednak firma postanowiła zmniejszyć częstotliwość na istniejących trasach, zamiast anulować nowe połączenia.

Dotychczasowe cięcia dotknęły już lotniska o wyższych kosztach, takie jak Dublin, Mediolan Malpensa, Warszawa Modlin i cztery portugalskie lotniska.

Pasażerowie, których dotyczą te zmiany, zostali już poinformowani i otrzymali ofertę alternatywnych lotów lub pełnych zwrotów kosztów.

Czytaj też: Nieoczekiwany cios ze strony linii lotniczych Ryanair