Urzędnicy zwrócili się ze specjalnym apelem do plażowiczów w Irlandii.

Na jednej z popularnych plaż w Irlandii służbom porządkowym ukazał się szokujący widok. W sprawie pojawił się nawet specjalny komunikat.

Plaża w Irlandii

W miniony upalny weekend plażę Burrow Beach w Dublinie odwiedziły tysiące plażowiczów. Na początku tego tygodnia służby porządkowe czekała niemiła niespodzianka.

Według podanych przez urzędników Fingal County Council informacji aż sześć godzin zajęło sprzątanie plaży, na której pozostawiono śmieci, w tym niezliczoną liczbę butelek po piwie, toreb na zakupy i jednorazowych kubków po kawie.

W swoim komunikacie urzędnicy zaapelowali do plażowiczów, aby wyrzucali śmieci do koszy rozstawionych na terenie plaży lub ewentualnie zabierali śmieci do domu.

Apel do mieszkańców

Rzecznik Fingal County Council poinformowali, że samochody dostawcze, traktory i przyczepy z samej Burrow Beach wywiozły około 10 ton śmieci.

Niestety na innych plażach w Irlandii także pozostawiono w weekend góry śmieci. Lokalni urzędnicy także wezwali plażowiczów do poszanowania środowiska i zabierania wszystkich śmieci do domu.