Trudny czas dla klientów w Irlandii - firmy wycofują zniżki

To nie są dobre informacje dla mieszkańców Irlandii, którzy poszukują oszczędności.

Koszty utrzymania w Irlandii pozostają na wysokim poziomie. Rząd podjął szereg decyzji, które mają wesprzeć mieszkańców w tym trudnym czasie.

Dopłaty do rachunków

W Budżecie 2023 zapewniono trzy dopłaty do rachunków za energię elektryczną. Plan rządu został zatwierdzony w ubiegłym tygodniu:

Więcej: Dopłaty do prądu w Irlandii – plan rządu zatwierdzony

Jednak mieszkańcy na własną rękę poszukują oszczędności i wielu klientów firm przymierza się do zmiany dostawców energii.

Niestety zniżki, które były dostępne dla nowych klientów, zostały w ostatnich tygodniach znacznie uszczuplone. Jeszcze na początku tego roku większość zniżek oscylowała w granicach między 25% a 40%, jednak obecnie, w większości przypadków jest to niewiele ponad 10%.

Przez wycofanie zniżek trzeba się liczyć ze stratą potencjalnych oszczędności na poziomie do 1000 euro. Według Komisji ds. Regulacji Energetyki (CRU) zmiana dostawcy pozwoli teraz klientom zaoszczędzić nieco ponad 300 euro.

Zniżki w Irlandii

Dostawcy energii twierdzą, że zniżki zostały zmniejszone „w wyniku bezprecedensowych i przedłużających się wysokich cen oraz zmienności, z jaką mamy do czynienia na hurtowym rynku energii”.

Potencjalne oszczędności stanęły więc pod znakiem zapytania, a klienci powinni dobrze przemyśleć zmianę dostawcy energii, bo może być to nieopłacalne.

Komentujący sprawę ekonomiści uważają, że klienci mogą uzyskać lepszą ofertę poprzez renegocjację z istniejącym dostawcą. Dlatego ważne jest sprawdzenie wszystkich opcji przed podjęciem ostatecznej decyzji.