To już kolejne doniesienia o niezidentyfikowanym obiekcie latającym nad Irlandią.

Na początku maja mieszkaniec południowej części Dublina zaobserwował na niebie niezidentyfikowany obiekt latający.

UFO w Irlandii

Mężczyzna opisał ten obiekt jako biały, okrągły, z kopułą na szczycie. Obiekt utrzymywał się w tym samym miejscu przez 2-3 minuty, a w jego kierunku leciały też wojskowe samoloty – jak twierdzi świadek zdarzenia.

To już koleje doniesienia o niezidentyfikowanym obiekcie latającym nad Irlandią.

Do tej pory w irlandzkiej przestrzeni powietrznej zaobserwowano ponad 100 takich przypadków:

Więcej: UFO w Irlandii – zaobserwowano tajemnicze obiekty latające

Raport Pentagonu

Tymczasem w Kongresie Stanów Zjednoczonych odbyło się właśnie pierwsze od 50 lat publiczne wysłuchanie w sprawie UFO. Przedstawiciele Pentagonu mówią o nawet 400 przypadkach niezidentyfikowanych obiektów latających.

Czołowy przedstawiciel obrony USA, Scott Bray, poinformował, że w ciągu ostatnich 20 lat odnotowano na świecie rosnącą liczbę niezidentyfikowanych obiektów latających:

Od początku XXI wieku widzieliśmy rosnącą liczbę nieautoryzowanych i/lub niezidentyfikowanych samolotów lub obiektów na kontrolowanych przez wojsko obszarach treningowych i poligonach oraz w innych wyznaczonych przestrzeniach powietrznych.

Zastępca dyrektora wywiadu marynarki wojennej powiedział jednak, że Pentagon nie wykrył niczego „co sugerowałoby, że za tymi zjawiskami znajduje się nieziemskie pochodzenie”. Z drugiej strony Bray nie wykluczył definitywnie tej możliwości.

W czerwcu 2021 r. wywiad USA stwierdził w długo oczekiwanym raporcie, że nie ma dowodów na istnienie istot pozaziemskich na niebie, jednocześnie przyznając, że nie ma wyjaśnienia dla dziesiątek zjawisk obserwowanych przez pilotów wojskowych.

Czytaj też: UFO w Irlandii: Raport o niezidentyfikowanych obiektach latających

Wojsko i wywiad USA są przede wszystkim zainteresowane ustaleniem, czy te obiekty powietrzne mogą być powiązane z zagrożeniami przeciwko Stanom Zjednoczonym.