Ulga w kosztach - odpowiedź na potrzeby mieszkańców Irlandii

Najnowsze informacje przynoszą dobre wiadomości dla konsumentów w Irlandii.

Najnowsze informacje z sektora energetycznego przynoszą dobre wiadomości dla konsumentów w Irlandii.

Obniżka cen w Irlandii

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów, irlandzcy dostawcy energii wprowadzają obniżki cen, oferując ulgę w kosztach energii elektrycznej i gazu.

Nowy gracz na rynku, ogłosił właśnie kolejne obniżki cen, a inni główni dostawcy również zdecydowali się na znaczące cięcia.

Yuno Energy, najnowszy dostawca energii elektrycznej w Irlandii, ogłosił drugą w tym miesiącu obniżkę cen. Firma zaoferowała nową stawkę za jednostkę wynoszącą 27,39 centa za kWh, co stanowi obniżkę o 5,4% w porównaniu do poprzedniej ceny.

Firma twierdzi, że jest to obecnie najniższa stawka na rynku. Dla typowego klienta roczny koszt wyniesie teraz 1 415 euro, co jest o ponad 500 euro taniej niż średnie standardowe stawki oferowane przez innych dostawców.

Odpowiedź innych dostawców

Electric Ireland, największy dostawca elektryczności w kraju, ogłosił w zeszłym tygodniu obniżkę cen energii elektrycznej i gazu dla gospodarstw domowych od 1 marca.

Więcej: Obniżka cen energii w Irlandii – wiadomo, kto skorzysta

Bord Gáis Energy, największy dostawca gazu w kraju, również ogłosił obniżki swoich stawek:

Więcej: Niższe rachunki dla tysięcy osób w Irlandii już od lutego

Także SSE Airtricity ogłosił obniżkę cen, która wejdzie w życie od 1 lutego. Obniżka ta przyniesie 12,8% zmniejszenie standardowych stawek za elektryczność i 11,5% obniżkę stawek za gaz.