Zagrożenie dla klientów pubów i klubów nocnych w Irlandii - apel Gardy

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają i udzielają kilku wskazówek dla klientów w Irlandii.

Przedstawiciele Gardy z Bandon w hrabstwie Cork potwierdzili, że w ostatnim czasie zgłaszanych jest coraz więcej przypadków podawania narkotyków w napojach w pubach i klubach nocnych.

Apel Gardy

Klientom dorzucona zostaje do napoju substancja nieznanego pochodzenia. W jednym z takich przypadków młoda kobieta straciła przytomność, którą odzyskała dopiero w szpitalu.

Z jej relacji wynika, że sama nie pamięta zdarzenia, lecz przyjaciele natychmiast zareagowali na jej niespodziewanie złe samopoczucie i wezwali pomoc.

Kobieta obudziła się w szpitalu, gdzie poinformowano ją, iż stała się ofiarą niebezpiecznego trendu „spiking”. Po zdarzeniu kobieta przez kilka dni nie była w stanie chodzić.

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają klientów pubów i klubów nocnych w Irlandii. Udzieli też kilku wskazówek, aby nie stać się ofiarą podobnych incydentów.

Wskazówki dla klientów

Przede wszystkim należy zachować ostrożność i nie przyjmować drinków od nieznanych osób. Nie należy zostawiać napoju bez nadzoru. Zaleca się także kontrolować napoje osób towarzyszących.

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają też, by nie podawać swojego adresu obcym osobom i by przed wyjściem do pubu lub klubu mieć już zaplanowany powrót do domu.

W momencie nagłego pogorszenia samopoczucia należy niezwłocznie poprosić o pomoc znajomych, którzy powinni wezwać służby ratunkowe.