POLONIA IRLANDIA

Jeden z największych banków w Irlandii ostrzega swoich klientów przed próbą oszustwa.

Coraz więcej mieszkańców Irlandii zgłasza próby oszustwa przez osoby podszywające się pod Bank of Ireland. Przedstawiciele banku zareagowali już na portalu społecznościowym Twitter.

W czerwcu wystosowano ostrzeżenie do mieszkańców Irlandii przed próbą wyłudzenia danych od osób czekających na zwrot podatku:

więcej: Uwaga na oszustów w Irlandii – Tak można stracić pieniądze

Tym razem oszuści usiłują wyłudzić dane od klientów Bank of Ireland i ponownie poprzez wiadomości SMS. Metoda polega na wysłaniu wiadomości z informacją, że “konto w BOI zostało zablokowane, ponieważ nie można uaktualnić danych”. Tuż za wiadomością znajduje się link, w który “należy” kliknąć, bu uniknąć zawieszenia konta.

Przedstawiciele Bank of Ireland poinformowali na Twitter, że bank nigdy nie wysyła wiadomości SMS z prośbą o podanie jakichkolwiek osobistych informacji. Tego typu wiadomości należy skasować bez otwierania linków.

Klienci, którzy odpowiedzieli na wiadomość, proszeni są o kontakt ze swoim oddziałem BOI. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie Bank of Ireland.