POLONIA IRLANDIA

Prognoza Met Eireann wskazuje na powrót wiosennych warunków pogodowych do Irlandii.

Po ostatnich wichurach, niskich temperaturach i powtarzających się ostrzeżeniach pogodowych będziemy teraz cieszyć się wiosną.

Meteorolodzy z Met Eireann przewidzieli znaczną poprawę warunków pogodowych – ma być ciepło i słonecznie. Już dzisiaj słupki rtęci w części Irlandii wskażą 16 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany. Wieczorem mogą wystąpić mgły, które utrudnią warunki na drogach aż do rana.

W czwartek będzie dużo słońca w całej Irlandii, jedynie na zachodzie i północnym zachodzie wystąpią przelotne opady mżawki. Temperatury pozostaną w granicach od 12 do 16 stopni Celsjusza. W nocy nadal ciepło – do 9 stopni Celsjusza.

W piątek front porannych opadów deszczu przesunie się w kierunku wschodnim. Popołudniu rozjaśnienia, jedynie z przelotnymi opadami lekkiego deszczu. Temperatury od 10 do 12 stopni Celsjusza.

Weekend ma być słoneczny z możliwymi przelotnymi opadami deszczu w rejonie Ulster i Connacht. Noce zimne z przymrozkami nawet do -2 stopni Celsjusza. W dzień od 7 do 10 stopni Celsjusza.

Podobnie zapowiada się początek przyszłego tygodnia, gdzie w nocy będzie zimno, za to w dzień słonecznie i ciepło – do 13 stopni Celsjusza.