POLONIA IRLANDIA

αFunkcjonariusze Gardy ostrzegają mieszkańców Irlandii przed szajką złodziei.

Przedmioty o wartości ponad 1 miliona euro zostały skradzione z samochodów w Irlandii od 2015 roku. Jedna z największych akcji szajki złodziei miała miejsce w ostatni weekend w hrabstwie Cork.

Właściciele 35 samochodów zgłosili kradzież rzeczy osobistych, a także przedmiotów o znacznej wartości, które zrabowano z ich samochodów. Do kradzieży doszło w Clonakilty, Belgooly i Riverstick w West Cork, a także w Ballincollig, Douglas i Togher w mieście Cork.

Jak twierdzą funkcjonariusze Gardy – w wielu przypadkach pojazdy nie były zamknięte przez właścicieli. Złodzieje mieli więc łatwy dostęp do łupu, przed czym można się było zabezpieczyć.

Po raz kolejny w mediach wystosowano ostrzeżenie przed kradzieżami i apeluje się, by zawsze zamykać domy i samochody. Niestety duża część irlandzkiej społeczności utrzymuje dawną tradycję, kiedy wszystkie drzwi były otwarte.

Dodatkowo funkcjonariusze Gardy z Bandon Garda Station przypominają, by zabierać z samochodu wszystkie rzeczy zaraz po zaparkowaniu samochodu. Pojazdy należy parkować też w dobrze oświetlonym miejscu.